Cantitate/Preț
Produs

Supper

Autor Flora Shedden
en Limba Engleză Hardback – 22 noi 2022

Descoperim în Supper peste 100 de idei și rețete menite să recalibreze relația noastră cu masa de seară, transformând un simplu ritual biologic într-o experiență estetică și senzorială. Flora Shedden pornește de la premisa că nicio cină nu este prea „obișnuită” pentru a fi celebrată, oferind soluții concrete indiferent de timpul avut la dispoziție sau de ocazie. Structura volumului este una extrem de pragmatică, alternând între cine rapide de 30 de minute, precum tăițeii cu ghimbir și ulei de chili, și meniuri elaborate pentru seri romantice sau reuniuni de familie.

Remarcăm o atenție deosebită acordată fluxului cinei: nu primim doar rețete izolate, ci sugestii de meniuri complete, idei de băuturi care să acompanieze preparatele și, foarte important, ghiduri pentru gestionarea inteligentă a resturilor. Această abordare reduce risipa și stresul planificării, lăsând loc plăcerii de a găti. Stilul autoarei este unul cald și accesibil, reușind să facă rețete precum cheesecake-ul cu zahăr brun să pară realizabile chiar și pentru un începător. Fanii volumului The Weekend Cook de Angela Hartnett vor recunoaște aici aceeași atenție la simplitatea elegantă a ingredientelor, aplicată însă la contextul specific al cinei de zi cu zi, nu doar al weekendului.

Volumul publicat de Hardie Grant Books se distinge prin capacitatea de a echilibra latura aspirațională a unei mese „show-stopping” cu realitatea unei bucătării domestice. Este o invitație de a rămâne în casă și de a redescoperi confortul propriei mese, tratând cina nu ca pe o corvoadă post-muncă, ci ca pe punctul culminant al zilei. În loc de instrucțiuni rigide, primim un ghid despre cum să aducem bucuria înapoi în farfurie prin tehnici simple și combinații de arome surprinzătoare.

Citește tot Restrânge

Preț: 13169 lei

Preț vechi: 18705 lei
-30%

Puncte Express: 198

Carte disponibilă

Livrare economică 18 iunie-02 iulie
Livrare express 03-09 iunie pentru 10950 lei

Livrare prin curier în România Termenul estimat este afișat lângă disponibilitate.
Transport gratuit de la 40000 lei Plată online sau ramburs, în funcție de opțiunile comenzii.
Retur gratuit în 14 zile Comandă securizată și suport în română.

Specificații

ISBN-13: 9781784885274
ISBN-10: 1784885274
Pagini: 224
Ilustrații: 4 colour photos
Dimensiuni: 176 x 251 x 26 mm
Greutate: 0.9 kg
Editura: Hardie Grant Books

De ce să citești această carte

Recomandăm această carte oricui dorește să evadeze din monotonia cinei repetitive. Flora Shedden oferă instrumentele necesare pentru a crea momente speciale fără eforturi monumentale. Veți câștiga nu doar 100 de rețete noi, ci și abilitatea de a planifica meniuri coerente și de a folosi creativ tot ce aveți în cămară, transformând fiecare seară într-o mică sărbătoare personală.


Descriere

Supper is a show-stopping collection of Flora Shedden's best-loved recipes for transforming the often-mundane dining-in experience into something worth staying in for. For a super-easy mid-week dinner, why not try Ginger Noodles with Chili Oil, ready in just 30 minutes? Or for a wonderfully romantic Friday night feast for two, serve up her Spiced Lamb with Lemony Hummus. Or for a suitably sweet ending, Flora's Brown Sugar Cheesecake is sure to be a hit. Featuring over 100 delicious and doable recipes, alongside sample menu suggestions, drink ideas and guidance on how to make the most of your leftovers, this book will show home cooks how to elevate even the most ordinary dinners at home, into something joyful and celebratory.