Cantitate/Preț
Produs

Honor Thy Thug

Autor Wahida Clark
en Limba Engleză Paperback – 12 noi 2013

Tradusă din limba engleză, opera Wahidei Clark aduce în peisajul editorial românesc o vigoare brută a străzii, reușind să păstreze prin limbajul său frust tensiunea autentică a ghetoului american. În Honor Thy Thug, al șaselea volum al celebrei serii, suntem martorii unei dezintegrări morale și emoționale profunde. Premisa nu mai este doar supraviețuirea, ci consecința directă a pierderii: uciderea unui fiu sfâșie legăturile de loialitate, lăsând în urmă un vid pe care personajele încearcă să-l umple cu răzbunare, lux și infidelități riscante. Subliniem modul în care Clark construiește o rețea densă de corupție și șantaj, unde prietenia celor patru protagoniști este pusă la încercare de amenințarea unei organizații criminale chineze letale. Pe același raft cu Real Wifeys: Get Money de Meesha Mink, această carte se distinge prin realismul crud al detaliilor și prin miza personală mult mai ridicată; aici, conflictul nu este doar despre putere, ci despre identitatea unor oameni prinși între dorința de a evada din mediul toxic și impulsurile violente care i-au definit. Față de volumele anterioare, precum Justify My Thug sau Thug Lovin', unde focusul cădea pe dinamica de cuplu dintre Tasha și Trae, acest titlu extinde universul narativ spre o confruntare globală, transformând drama domestică într-un conflict de proporții, unde alegerea între război și moarte devine inevitabilă. Putem afirma că Wahida Clark își consolidează aici stilul care a consacrat-o, împletind pasiunea cu realitățile violente ale vieții urbane.

Citește tot Restrânge

Preț: 7993 lei

Puncte Express: 120

Carte disponibilă

Livrare economică 29 mai-12 iunie


Specificații

ISBN-13: 9781936399499
ISBN-10: 1936399490
Pagini: 320
Dimensiuni: 135 x 210 x 21 mm
Greutate: 0.26 kg
Ediția:Original.
Editura: Simon And Schuster Group USA
Colecția Cash Money Content
Locul publicării:New York, United States

De ce să citești această carte

Recomandăm această carte cititorilor care caută o incursiune autentică în genul „street lit”, unde regulile societății dispar în fața loialității de grup. Câștigați o perspectivă rară asupra modului în care traumele personale și trădările modelează destinele în cele mai periculoase cartiere americane. Este o lectură intensă pentru cei care apreciază romanele polițist-urbane cu mize emoționale mari și un ritm narativ care nu lasă loc de compromisuri.


Despre autor

Wahida Clark este o prezență singulară în literatura americană contemporană, fiind supranumită „Regina literaturii de stradă”. Născută în Trenton, New Jersey, ea și-a descoperit vocația literară într-un context neobișnuit: în timp ce ispășea o condamnare de peste zece ani într-o închisoare federală din Kentucky. Această experiență de viață i-a oferit o perspectivă nefiltrată asupra realităților dure pe care le descrie în seriile sale de succes, Thug și Payback. Stilul său, care combină intriga polițistă cu elemente de glamour și pasiune, a devenit un standard pentru genul urban drama, fiind recunoscută constant în topurile New York Times pentru capacitatea de a crea personaje memorabile și veridice.


Descriere

Things are getting heated: A son has been murdered and bonds have been shattered. Forbidden affairs are coming to light and lovers are forced to choose the one they want the most. Everyone is lost in a sea of blackmail, hate, lust, love, corruption and deception.Four friends are torn apart by treachery, facing the threat of going up against one of the most sophisticated and deadliest Chinese crime organizations. When there's nothing left except a choice between war and death, there's really no choice at all.