Cantitate/Preț
Produs

Shipped (TikTok made me buy it!)

De (autor)
Notă Books Express:  2.00 · o notă - 1 recenzie  
Notă GoodReads:
en Limba Engleză Paperback – 19 Jan 2021

For fans of The Unhoneymooners and The Hating Game comes a whipsmart romantic comedy about a marketing manager who's forced to go on a cruise with her arch-nemesis when they're up for the same promotion.

Citește tot Restrânge
Toate formatele și edițiile
Toate formatele și edițiile Preț Express
Paperback (2) 5375 lei  22-36 zile +1780 lei  5-11 zile
  Headline – 19 Jan 2021 5375 lei  22-36 zile +1780 lei  5-11 zile
  Gallery Books – 19 Jan 2021 10863 lei  22-36 zile +813 lei  10-17 zile

Din seria TikTok made me buy it!

Preț: 5375 lei

Preț vechi: 6514 lei
-17%

Puncte Express: 81

Preț estimativ în valută:
1039 1083$ 894£

Carte disponibilă

Livrare economică 19 decembrie 22 - 02 ianuarie 23
Livrare express 02-08 decembrie pentru 2779 lei

Preluare comenzi: 021 569.72.76

Specificații

ISBN-13: 9781472280664
ISBN-10: 1472280660
Pagini: 336
Dimensiuni: 132 x 197 x 27 mm
Greutate: 0.24 kg
Editura: Headline
Seria TikTok made me buy it!


Recenzii de la cititorii Books Express


Mihaela Țiparu a dat nota:

Henley Evans ajunge pe lista scurtă pentru promovarea mult visată la agenția de turism la care lucrează.Singura problemă o reprezintă Graeme Crawford-Collins, colegul nesuferit care se ocupă cu rețelele de socializare, concurează pentru același post. Provocarea este croaziera în insulele Galápagos pe care cei doi o ovor face împreună pentru elaborarea proiectului, iar miza este mare: autorul celei mai bune propuneri obține promovarea. Însă pe măsură ce explorează insulele în tandem, tânăra descoperă că adevăratul Graeme nu este așa cum și l-a imaginat ea, iar sarcina #1 de pe lista ei, Înfrânge-l pe Graeme Crawford-Collins, este din ce în ce mai greu de dus la capăt. Subiectul cărții mi s-a părut unul foarte promițător, dar, cu toate astea, rezultatul final nu m-a încântat deloc. Personajul feminin mi s-a părut extrem de enervant, făcând mare caz din nimic. Nici cel masculine nu m-a dat pe spate, însă a fost mult mai bine conturat. Momentele care erau destinate spre a fi comice, mi-au accentuat starea de nervozitate. Din punctul meu de vedere, chimia dintre protagoniști a lipsit cu desăvârșire, iar personajele secundare au fost asemenea unui bagaj în plus, inutil, care consider că mai mult a deteriorat acțiunea. În final, și mai frustrant a fost faptul că m-am așteptat la mai multă descriere a peisajului, fiind vorba de Galápagos, însă o mare parte din acțiune s-a petrecut pe vasul de croazieră, iar în scenele de explorare a insulei, autoarea s-a bazat mai mult pe descrierea activităților/acțiunii, decât pe cea a împrejurimilor. Am fost atrasă foarte tare de copertă la această carte, dar pentru mine, conținutul nu s-a dovedit a fi deloc o lectură relaxantă prentru vară, nelăsându-mă înduplecată nici măcar de finalul siropos de perfect.

Citește tot Restrânge